مرکز هم اندیشی با ایجاد اندیشکده های تخصصی برای حل مشکلات کشور به کمک مدیران اجرایی می آیند

نشست دبیران هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهای استان تهران جهت بررسی ایجاد اندیشکده های تخصصی، تشکیل و ابعاد مختلف آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

نشست دبیران هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهای استان تهران جهت بررسی ایجاد اندیشکده های تخصصی، تشکیل و ابعاد مختلف آن  مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

به گزارش خبرنگار ما در این نشست که با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد نژاد،رئیس مرکز و حجج الاسلام اکبری اقدم و فرهاد زاد ه مسئول دفتر نهاد دانشگاه علامه طباطبایی و  علوم پزشکی شهید بهشتی و همچنین  دبیران دانشگاه های علوم پزشکی تهران ،علوم پزشکی ایران، علوم پزشکی آزاد اسلامی ،علم و صنعت ،شریف ،علامه  طباطبایی حضور داشتند ، ابعاد مختلف تشکیل  اندیشکده های تخصصی در قالب طرح اندیشوران بررسی شد.

در این جلسه ابعاد مختلف ساختاری و نحوه استفاده از ظرفیت و استعدادهای دانشگاه‌ها در زمینه‌های مختلف، بررسی شده و براستفاده از ظرفیت استادان و نخبگان دانشگاه‌ها تاکید شد.

از دیگر موضوعاتی که برآن تاکید شد، استفاده از دبیران  هم اندیشی به عنوان دبیر و رئیس اندیشکده می توان اشاره نمود .

اعضای حاضر در این نشست با اشاره به مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در حوزه جایگاه مرکز هم اندیشی در دانشگاه ها ، این مصوبات را  ابزار مهم جهت استفاده از امکانات دانشگاه ها جهت راه اندازی اندیشکده ها مهم ارزیابی کرده و خواستار تعامل بیشتر با مدیرت دانشگاه ها شدند .

در پایان نشست ،ایجاد اندیشکده ها با نگاه انتقال تجربیات به  دستگاه‌های اجرایی برای حل مشکلات و معضلات در حوزه های مختلف فرهنگی ،سیاسی ،علمی ،صنعتی و پیشنهاد  ضمانت‌های اجرایی برای اثربخشی و کارآمدی آن تاکید شد.و مقرر گردید هر کدام از دانشگاه های مدعودر جلسه در خصوص تاسیس اندیشکده ای که پتانسیل دانشگاه خود را بررسی نمایند.  

کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *