دبیر هم اندیشی: مشارکت دانشجویان مراکز پزشکی گیلان در طرح واکسیناسیون مردم استان

دکتر محرابیان دبیر استانی مرکز هم اندیشی دانشگاه های استان گیلان در نشست هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی استان و رییس مر کز هم اندیشی استادان ونخبگان دانشگاهی گفت: با توجه به نیاز جامعه ،مرکز هم اندیشی دانشگاه های استان گیلان با همکاری استادان دانشگاه های علوم پزشکی و دانشجویان رشته های پزشکی و با حضور بیش از 200دانشجو ضمن مشارکت در طرح واکسیناسیون هم میهنان عزیز ،بخشی از کمبود نیروی انسانی در حوزه بهداشت را مرتفع نمود.

در ادامه سلسله نشستهای هفتگی مرکز هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی با دبیران محترم هم اندیشی، وبیناری با دبیران استان گیلان انجام شد، که در ذیل اهم محورهای مورد بحث تقدیم می گردد.

مشارکت 200دانشجوی مراکز پزشکی گیلان در طرح واکسیناسیون مردم گیلان

دکتر محرابیان دبیر استانی مرکز هم اندیشی دانشگاه های استان گیلان در نشست هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی استان و رییس مر کز هم اندیشی استادان ونخبگان دانشگاهی گفت: با توجه به نیاز جامعه ،مرکز هم اندیشی دانشگاه های استان گیلان با همکاری استادان دانشگاه های علوم پزشکی و دانشجویان رشته های پزشکی و با حضور بیش از 200دانشجو ضمن مشارکت در طرح واکسیناسیون هم میهنان عزیز ،بخشی از کمبود نیروی انسانی در حوزه بهداشت را مرتفع نمود.

 عملکرد دبیران استان گیلان واقعا عملکرد بسیار قابل قبول و خوب بود. اما  به دلیل مشغله کاری دوستان، انعکاس گزارش ها مطلوب انجام نمی گیرد. لذا نیاز به نیروی کارشناسی برای انعکاس این گزارش ها احساس می شود

یکی از کارهای بسیار مهمی که از طرف همه دبیران هم اندیشی صورت گرفت ، فعالیت  درارتباط با  انتخابات ریاست جمهوری در راستای افزایش مشارکت همه اساتید دانشگاه ها و دانشگاه علوم پزشکی و آزاد اسلامی و فرهنگیان  بود،که در دو قالب مجازی و حضوری  انجام گرفت .همچنین برگزاری برنامه های دانش افزایی و ضیافت اندیشه در دانشگاه فرهنگیان و آزاداسلامی گیلان و آموزش پزشکی از دیگر برنامه های دانشگاه های استان بود.

 

حجت الاسلام بصیری رئیس استانی  هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی گیلان:

طرح اندیشوران همانند طرح ارتباط دانشگاه با صنعت عمل می کند و می تواند برای حل مشکلات به دولت و مجلس کمک کند.

 

حجت الاسلام بصیری رئیس دفتر استانی گیلان با مهم و کاربردی ارزیابی نمودن  طرح اندیشوران که در اختیار دبیران هم اندیشی قرار گرفته است. گفت :این طرح همانند طرح ارتباط دانشگاه با صنعت ، ارتباط دانشگاه که  محل اصلی تولید علم می باشد با مجلس راکه نیاز های اساسی را در کمسیونهای مختلف مجلس بررسی و قوانین و راهکارهای حل مشکلات را  تدوین می کند، پویا و کاربردی تر می کند . لذا ما در استان گیلان اهتمام ویژه ای در طرح اندیشوران خواهیم داشت .

وی همچنین ادامه داد:معمولا دفاتر هم اندیشی فعالیتهای خیلی خوبی را انجام می دهند. جلسات بسیار تاثیر گذاری را برگزار می کنند. اما متاسفانه فرد مشخصی مسولیت جمع آوری و انعکاس این گزارش ها را برعهده ندارد.  از طرفی به خاطر مشغله های فراوان دبیران هم اندیشی آنطوری که باید این گزارش ها را درسامانه  نمی توانند انعکاس دهند. در این راستا لازم است چاره ایی  اندیشیده شود تاکمکی به دبیران محترم باشد.

 

رئیس مرکز هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی  :

دفاتر استانی متناسب با ظرفیت های منطقه ، اندیشکده  تاسیس می کنند.

حجت الاسلام  محمد نژاد رئیس مرکز هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی  با ارایه گزارشی از فعالیت های مرکز ضمن تاکید دبیران مراکز هم اندیشی دانشگاه ها، بر مطالعه و استفاده از مفاد آیین نامه و شیوه نامه های اجرایی مراکز هم اندیشی ،افزودند: بر اساس آیین نامه شورای انقلاب فرهنگی،رئیس دانشگاه عضو شورای هم اندیشی می باشد و در جلسات حضور دارد.  بنابراین  به راحتی می توانید از امکانات دانشگاه جهت پیش برد برنامه های مصوب  استفاده نمایید . همچنین معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه، بسیج اساتید و جهاد دانشگاهی و هر مجموعه که با اساتید مرتبط است ، در این آیین‌نامه دارای جایگاه بوده  و عضو  شورا می باشند. لذا از این فرصتها باید نهایت استفاده را نمود.

مدیر مر کز هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی با اشاره به تغییرات جدید در نحوه برگزاری نشست های هم اندیشی گفت: نشست های  تخصصی هم اندیشی در حال حاضر از جایگاه ویژه ای برخوردار شده و از امتیاز ویژه ای نسبت به برنامه های سخنرانی و دیگر برنامه ها برخوردار می باشد.

رئیس مرکز هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی  با اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت مدیران اجرایی دفاتر دانشگاه ها برای همراهی دبیران در اجرای برنامه ها و ارسال گزارش ها خواستار هماهنگی بیشتر در این زمینه شدند.

حجت الاسلام  محمد نژاد در ادامه با اشاره به استقبال خوب دفاتر دانشگاه ها از طرح اندیشوران که در آن دفاتر هم اندیشی با دعوت از نمایندگان مجلس در استان و مدیران اجرایی استانی در کنار استادان دانشگاه ها ، ضمن بررسی مشکلات شهرها و استان خود،که به ارایه راهکار علمی و عملی منجر می شود، خواستار اهتمام ویژه در این زمینه شد، تا در بعد کلان مشکلات کشور به حداقل برسد.

دکتر محمد نژاد در ادامه با توجه به  راه اندازی اندیشکده های مختلف توسط مراکز هم اندیشی که در توسعه کشور عزیزمان ایران نقش آفرینی خواهد نمود. گفت: ساختاری تحت عنوان اندیشکده به خدمت عزیزان پیشنهاد داده شده است که هر استان به تنهایی و یا دو استان یک اندیشکده تأسیس کند و متناسب با ظرفیت ها و شرایط خود فعالیت نمایند .

در ادامه  خانم دکتر موسی پور دبیر دانشگاه فرهنگیان گفت :متاسفانه دانشگاه فرهنگیان در شورای سیاستگذاری از قلم افتاده است.تقاضا دارم در شورای سیاستگذاری رسماً در کنار دانشگاه آزاد  و دیگر اعضاء دانشگاه فرهنگیان هم در شورای سیاستگذاری قرار داده شود. اساتیدی که به عنوان دبیر هم اندیشی در استان ها کار انجام می‌دهند با خلوص نیت کار انجام می‌دهند همانطور که آقای دکتر محرابیان فرمودند،  کار در این مراکز از روی علاقه است. درخواست داریم تا دفتری به دبیران هم‌اندیشی دانشگاه ها اختصاص داده شود.

در پایان نشست دکتر مجتبی زاده با اشاره به وجود بسیاری از آیین نامه های خوب و کاربردی در دانشگاه ها گفتند: علی رغم این آیین نامه ها متاسفانه اهتمام شایسته جهت اجرای آنها در دانشگاه ها دیده نمی شود. لذا باید در این راستا چاره ای اندیشیده شود .

کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *