بیانیه دبیران هم اندیشی استادان در محکومیت جنایات آل سعود

شیوه حاکمان آل سعود که بریدن سرها در بلاد حرمین شریفین را برای خفه کردن صدای مخالفین و منتقدین در پیش گرفته‌اند، همانا از اندیشه های وهابیت تکفیری نشأت می‌گیرد و این همان اندیشه باطلی است که به خود اجازه می‌دهد جنایت‌های مختلف را برای حفظ قدرت ظالمانه خود به کار گیرد و لکن این اقدام شنیع، نه تنها موفقیتی برای حاکمیت عربستان به ارمغان نمی آورد بلکه حرکتش به سمت نابودی را تسریع می بخشد.

«ولا تحْسبنّ اللّه غافلًا عمّا یعْمل الظّالمون» «گمان مبر که خداوند از آنچه ظالمان انجام می‌دهند غافل است»

یکبار دیگر رژیم قبیله ای و قرون وسطایی آل سعود با استفاده از توجه رسانه ها به جنگ در اوکراین ونیاز جهانی به نفت، با ارتکاب جنایتی هولناک، و گردن زدن ۸۱ نفر در یک روز و از جمله شهادت جانسوز 41  تن از جوانان جنبش مسالمت آمیز الحراک در الاحساء و القطیف، برگ سیاه دیگری در کارنامه سراسر نکبت آلود خود ازجمله کشتار بیگناهان یمن گرفته تا عراق، سوریه و سایر کشورهای عربی و اسلامی اضافه کرده است.

این رژیم سفاک که از بریدن سر طفل و شیخ کبیر ابایی ندارد، این قتل عام را در حق کسانی انجام داده است که از حق مشروع خود برای ابراز عقیده استفاده می کردند و با با گنجاندن نام نوجوانان و جوانان شیعه در فهرست متهمان به تروریسم، قتل روانی هم مرتکب شده است. شیوه حاکمان آل سعود که بریدن سرها در بلاد حرمین شریفین را برای خفه کردن صدای مخالفین و منتقدین در پیش گرفته‌اند، همانا از اندیشه های وهابیت تکفیری نشأت می‌گیرد و این همان اندیشه باطلی است که به خود اجازه می‌دهد جنایت‌های مختلف را برای حفظ قدرت ظالمانه خود به کار گیرد و لکن این اقدام شنیع، نه تنها موفقیتی برای حاکمیت عربستان به ارمغان نمی آورد بلکه حرکتش به سمت نابودی را تسریع می بخشد  « سوف یعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون». حاکمان سعودی و دیگر ظالمان جهان بدانند که انتقام نزدیک است؛ فلا تحْسبنّ اللّه مخْلف وعْده رسله إنّ اللّه عزیزٌ ذو انتقام.

در این بین، قبیح تر از جنایات آل سعود، دوگانگی فضاحت بار معیارها و عملکردهای سازمان های حقوق بشری و همچنین رسانه های بین المللی است که هیچ موضعی نگرفتند و یا به ابراز نگرانی پوچ بسنده کرده اند.

ما دبیران هم اندیشی استادان دانشگاههای سراسر کشور، ضمن محکوم‌کردن قاطعانه این جنایت وقیحانه؛ خواستار محاکمه عاملان آن در محاکم بین المللی و حداقل تعلیق عضویت این کشور در شورای حقوق بشر هستیم و از همه آزادگان و آزاداندیشان جهان، استادان و دانشگاهیان، سازمان‌های بین‌المللی و موسسات حقوقی به‌ویژه سازمان‌های مدافع حقوق‌بشر می‌خواهیم تا با پرهیز از رفتار دوگانه و متناقض، سکوت خود را شکسته و با اعلام موضع، نقش خود را برای جلوگیری از تکرار چنین حوادثی در آینده ایفا نمایند و ضمن عرض تسلیت به خانواده های این شهداء معظم، از خداوند متعال علو درجات برای آنان و صبر و أجر و استقامت برای بازماندگان ایشان مسئلت داریم.

کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *