فاطمه سهرابی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی:

بعضی ها می گویند این همه سال رای دادیم نتیجه نگرفتیم اما می گوییم ان شاءالله کسی می آید که عدالت خواه باشد

فاطمه سهرابی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان واحد سنندج، دبیر هم اندیشی دانشگاه آزاد اسلامی سنندج و دانش آموخته مدیریت منابع انسانی از دانشگاه خوارزمی هستند. متخصص در حوزه مدیریت است و کارشناس مسایل اجتماعی ، فرهنگی ، زنان و خانواده که حدود 15سال در این عرصه درسطح استان کردستان فعالیت می کنند . عضویت در هیئت رئیسه جمعیت بانوان فرهیخته سازمان تبلیغات و مسئول کمیته بانوان دفتر مطالعات ولی فقیه در استان کردستان و سابقه فعالیت در کارگروههای مختلف فرهنگی در سپاه ، بسیج و بسیج اساتید و کرسی¬های آزاد اندیشی از دیگر فعالیتهای ایشان می باشد.

بعضی ها می گویند فایده ندارد این همه سال رفتیم رای دادیم نتیجه نگرفتیم. اما ما می­گوییم ان شاءالله کسی می آید که عدالت خواه باشد.

فاطمه سهرابی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان واحد سنندج، دبیر هم اندیشی دانشگاه آزاد اسلامی سنندج و دانش آموخته مدیریت منابع انسانی از دانشگاه خوارزمی هستند.

متخصص در حوزه مدیریت است  و کارشناس مسایل اجتماعی ، فرهنگی ، زنان و خانواده که حدود 15سال در این عرصه درسطح استان کردستان فعالیت می کنند . عضویت درهیئت رئیسه جمعیت بانوان فرهیخته سازمان تبلیغات و مسئول کمیته بانواندفتر مطالعات ولی فقیه در استان کردستان و سابقه فعالیت در کارگروههای مختلف فرهنگی در سپاه ، بسیج و بسیج اساتید و کرسی­های آزاد اندیشی از دیگر فعالیتهای ایشان می­باشد.

 

مهمترین چالشهای فراروی دانشگاهیان اعم از استاد و دانشجو چیست؟

مهمترین چالش­های فراروی دانشگاه­ها به نظرم در حال حاضر عدم پاسخگویی نظام آموزش عالی به نیازهای کشور است. به عبارتی منافع دانشگاه­ها با منافع ملی گره خورده است و دانشگاه­ها برای نحوه عملکرد و تصمیم گیری­ها و خروجی­های خود هیچ مسئولیتی را پذیرا نیستند و در برابر مسائلی همچون عدم تناسب ظرفیتهای اموزشی و سرفصل دروس با با نیازهای کشور و خروجی خود  چندان روحیه پاسخگویی ندارند موضوع با اهمیت دیگر که در نوع خود چالش بزرگی است، حرکت کند نهضت علمی است که در قیاس با پیشرفتهای علمی جهان  اندکی ناهمگونی خود نمایی میکند

 

شبکه های اجتماعی اینستاگرام و واتس آپ چه تاثیری بر کمیت و کیفیت تدریس اساتید و تعلم دانشجویان دارد؟

 

بسیاری از صاحبنظران بر این باورند که استفاده از فضای مجازی در امر تحصیلی مراکز آموزش عالی ضروری است و می بایست از این فرصت استفاده بهینه گردد ،اما تا اندازه ای که با تربیت اسلامی منافات نداشته باشد ،اما تاثیرات شبکه های اجتماعی باعث خستگی شدید ذهن شده و تاثیر ناخوشایندی بر لایه های موثر در عملکرد حواس ،تولید دستورهای حرکتی ،تصمیم گیری های مکانی و زمانی خواهد گذاشت و در عین حال آفتهای شخصی برای کاربران به دنبال خواهد داشت و این امر را میتوان به کمیت و کیفیت دانشگاهیان تعمیم داد که در مسیر صحیح دریافت اطلاعات  جوینده علم (دانشجو) را دچار چالش می نماید و در کل نمیتواند در افرایش این کمیت و کیفیت علمی تاثیر وافر و مثبت بگذارد، استفاده ار فضای مجازی در حد معقول و کنترل شده در روند اموزش و تسریع در امورات آموزشی موثر است اما از دیگاه کلی مطلوب ارزیابی نمیگردد

 

رسالت اساتید و دانشگاهیان در تبیین و تحقق بیانیه گام دوم چیست؟

بی تردید دانشگاهیان در تببین و تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی نقش کلیدی بر عهده دارند ،به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی  ،دانشجویان افسران جنگ نرم و اساتید به عنوان فرماندهان جنگ نرم ،جامعه را در مسیر نیل به تمدن نوین اسلامی راهبری خواهند نمود چرا که توسعه علم ،فناوری و پژوهش از ارکان مهم بیانیه گام دوم است که رسانیدن به قله های اقتدار علمی از رسالتهای دانشگاهیان محسوب میگردد و از طرفی تاکید بر محوریت جوانان در بیانیه بر اهمیت این مطلب می افزاید که هم جوانان و هم توسعه علم و فناوری هر دو در دانشگاهها سرچشمه داشته و مظهر آن تحقق و تببین محورهای اصلی بیانیه به حساب میآید

 

جایگاه تاثیرگذاری اساتید در بالا بردن روحیه امید و بالندگی چیست؟

 یکی از ویژگی های انسانهای موفق،استفاده از ظرفیتهای موجود توامان با امید برای فردایی بهتر  است اساتید محترم دانشگاهها به لحاظ اینکه بر رفتار و گفتار و عملکرد دانشجویان بسیار تاثیر گذار هستند در مقابل هم  دانشجویان با تاثیر پذیری از اساتید با نشاط و امیدوار و با انگیزه  ، در مسیری امیدوارانه قرار میگیرند و انگیزه های بیشتری برای تحصیل خود خواهند داشت و با این رویکرد جامعه ای با نشاط رقم خواهد خورد.

 

شما چه نقشی برای استادان محترم در ارتقاء تاثیرگذاری بر مقوله تربیت دینی دانشجویان در طراز انقلاب اسلامی قایل هستید؟

تربیت دینی ناظر به تمام جوانب زندگی دنیوی و اخروی انسان است و یکی از جنبه های مهم در نظام آموزشی کشور است و از سوی دیگر مبتنی بر نظر علمای دینی ،دین نوعی زندگی است و تربیت دینی ،فرایندی است که آدمی را برای نحوه خاصی از حیات مهیا میسازد که در مقوله تربیت دانشجویان از منظر دینی ،تببین آموزه های دینی با مسائل علمی و پاسخگویی به شبهات علم در برابر دین از جمله رسالتهای اساتید معزز می باشد که میتوان در کنار آموزشهای علمی در مسیر تربیت دینی هم ایفای نقش نماید

 

نوع و ارتباط دانشجویان با شما چطور است ؟

خدا را شکر ارتباط خیلی صمیمی با بچه ها و دانشجویان دارم.

در دانشگاه تنها خانم چادری بودم. اوایل دانشجویان ارتباط نمی گرفتند ولی بعدها ارتباط طوری شدکه دیگر مشکلی نداریم. در حال رانندگی با همین وضعیت فیلم می گیرم و دراینستاگرام قرار می دهم و برای بچه ها جذاب است.

من دانشجویانی داشتم که چادری شدند. به هرحال ما استادان دانشگاه ها می توانیم با  عمل و رفتارمان در دانشجویان تاثیر بگذاریم.

 

راهکار شما برای تقویت مرجعیت فکری دانشگاه و دانشگاهیان در جامعه چیست ؟

استفاده از اساتید تمام وقت و ممانعت از حضور اساتید شاغل در دیگر نهادها یا مسئولین صاحب مناصب دولتی و پرمشغله که در کیفیت آموزشی تاثیرات نه چندان مطلوب دارد و همراهی اساتید تمام وقت با اشراف بر سواد آکادمیک و تسلط بر امورات آموزشی میتواند به عنوان مرجعیت فکری عمل نموده و در پاسخگویی به نیازهای آموزشی دانشجویان ،قطعا تاثیر گذاری مضاعف خواهد داشت .

 

تحلیل شما در خصوص راه اندازی کمپین نه به انتخابات از طرف رسانه های بیگانه چیست؟

مشخص است که دشمنان ملت و ایران  می خواهند روحیه یاس و نا امیدی را در اذهان جا بیاندازند.  با این هدف که در انتخابات بود و نبود شما و رای دادن و ندادن فرقی ندارد وانتخابات  مهندسی شده است . تا همین مسئله باعث مشارکت حداقلی شده و بگویند که مردم نظام را قبول ندارند و نظام  مشروعیت خود را از دست داده است. در انتخابات یک رای هم جایگاه و نقش ویژه خودش را دارد. در واقع این گروه با ایجاد این کمپین می خواهند ملت را از مشارکت در انتخابات باز داشته و با مشارکت نکردن مردم در انتخابات اعلام کنند که دیگر این نظام پشتیبانی مردمی ندارد. پروپاگاندای رسانه ای معاند درصدد فاصله انداختن بین مردم و حاکمیت است و مهمترین ویژگی قرابت ملت و حاکمیت،وجود انتخابات با نشاط و مشارکت حداکثری می باشد پس برای انشقاق هر چه بیشتر بین مردم و مسئولین،خالی کردن پای صندوقهای رای  است و چه بسا بهترین شیوه تلقین این موضوع است که رای شما اثری ندارد و با القای این تفکر سمی ،بر طبل فاصله گذاری میکوبند ،در حالیکه تجربه سالیان متمادی نشان داده است که آرای مردم در اثبات اقتدار نظام نقش اساسی داشته و خواهد داشت

مهمترین دلیل شما برای شرکت در انتخابات چیست؟

ما این انقلاب را به راحتی به دست نیاورده ایم. خونهای زیادی پای آن ریخته و زحمات زیادی کشیده شده است. تاثیری که من در سرنوشت خود دارم را می خواهم ازش استفاده کنم .در حال حاضر درخیلی از کشورها خانم ها حق مشارکت در انتخابات و رای دادن را ندارند. در حالی که من به عنوان یک خانم این حق را دارم سرنوشت خودم را انتخاب کنم و در آن مشارکت کنم. چرا من نباید به عنوان یک زن و خانم از این حقم استفاده بکنم؟

سردار دلها شهید سلیمانی برای این کشور این همه زحمت کشید. چرا  من با قهر کردن در انتخابات  زحمات ایشان را پایمال کنم؟ آیا می توانم ادعا کنم پیرو خط ولایت فقیه هستم و رفتارم اینگونه نباشد؟

بعضی ها می گویند فایده ندارد این همه سال رفتیم رای دادیم نتیجه نگرفتیم. اما ما می گوییم ان شاءالله کسی می آید که عدالت خواه باشد.

برای کارآمدی و ارتقاء  مراکز هم اندیشی چه اقداماتی را باید انجام داد؟

به نظرم دبیران محترم هم اندیشی  و مدیران محترم گروههای معارف و معاون آموزشی پژوهشی ،نقش پر رنگ تری نسبت به سایر مجموعه های دانشگاه دارند و به لحاظ ساختار خاص و هدفمند و اسلامی و ارزشی متفاوتی که در جهت رسیدن به رسالت خویش  طراحی گردیده است در مورد دفتر هم اندیشی استادان و نخبگان در دانشگاهها پیشنهادم این است که از نقش تشریفاتی خارج و در جهت هویت بخشی به این جایگاه ،به عنوان یکی از ارکان اصلی با رسالت  فرهنگی دانشگاهها مطرح گردیده و  فعالیت خود را با اقتدار بیشتری ادامه دهند

 

بی تعارفترین جمله و حرف دلتان را بزنید؟

می گویند برای غم خور غم میرسد و برای قند خور قند میرسد.

اگر روحیه یاس داشته باشید اتفاقات یاس آور اتفاق می افتد. روحیه با نشاط داشته باشی اتفاقات خوبی برایتان پیش می آید.

تفکر عامل خلق واقعیتهای رفتاری است. به آنچه که فکر می­کنید آن اندیشه شما کردارتان می شود.

 

 

اولین چیزی که به ذهنتان می­رسد با شنیدن این کلمه چیست؟

قاسم                             سردار دلها بی توقع ترین سرباز

سوم خرداد                     روز فراموش نشدنی

ایران                              همه ثروت من

پرستار                           مهر و مهربانی

کرونا                            هم فرصت هم تهدید

قدس                         روزی می رسیم

برجام                            نافرجام

مذاکره                          بهانه ای برای وقت کشی

انگلیس                          استعمار تاریخ مصرف گذشته

شهید                        زیباترین کلمه ی  چهار حرفی دنیا

حجاب                        واقعیت انکار نشدنی در مصونیت من

از اینکه وقت ارزشمندتان را در اختیار ما گذاشتید سپاسگزاریم .

کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *