اخبار ضيافت


برگزاري اولين دوره ضيافت انديشه استادان دانشگاه فرهنگيان آذربايجان شرقي

برگزاري مرحله نخست كارگاه دانش افزايي دانشگاه حضرت آيت الله العظمي بروجردي(ره) در سال 1396

برگزاري اردوي فرهنگي و تفریحی طرح ضيافت انديشه استادان دانشگاه پيام نور استان آذربايجان شرقي

برگزاري هم انديشي استادان دانشگاه پيام نور استان آذربايجان شرقي با موضوع «روشنفكري ديني»

برگزاري مراسم افتتاحیه اولین دوره طرح ضیافت اندیشه استادان دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی

برگزاری دو دوره ضيافت انديشه استادان دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب

برگزاری ضيافت انديشه اساتيد آموزشکده‌های سما استان خوزستان با عنوان كارگاه دانش‌افزایی «روشنفکری دینی سطح 1» در مشهد مقدس

برگزاري دوره ضيافت انديشه استادان دانشگاه آزاد تهران جنوب با عنوان اخلاق علمي و حرفه اي سطح 2

برگزاري طرح ضيافت انديشه استادان دانشگاه آزاد اسلامي واحد اميديه در سال 1396

برگزاري هفتمين دوره ضيافت انديشه اساتيد دانشگاههاي آزاد اسلامي استان اصفهان

 

نرم افزار تحت وب سواد رسانه ای

مرکز هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی در راستای آگاهی بخشی و آموزش مخاطبان اقدام به بازنشر وب بیس چند رسانه ای جدیدی تحت عنوان دوره آموزشی سواد رسانه ای (Media Literacy) نموده است.
١٣٩٦/٠٥/٢٥ - تعداد نظرات: ٠

داعش مار هزار سر ؛ تلخ و زهر آگین

«ابوبکر بغدادی» نقاب از چهره شورشی خویش کنار زد و به آرامی از پله های منبری در مسجد موصل بالا رفت و برای گروهی خطبه خواند وخود را خلیفه مسلمین جهان نامید! او پیش از آنکه خود را خلیفه مسلمین جهان نامیده، بتواند مرزهای خاورمیانه را که پس از جنگ جهانی اول ترسیم شده بود بر هم ریزد، پله های خشونت را خیلی سریعتر از پله های منبر پیمود و از هیچ خشونتی دریغ نورزید تا به نام دین لرزه بر اندام انسانیت بیندازد و با سر بریدن انسان های بیگناه و به نام پیاده کردن اسلام، قدرت را در دست گیرد.
١٣٩٦/٠٥/٢٥ - تعداد نظرات: ٠

آمریکاشناسی؛ فراز و فرود یک امپراطوری، اثری جدید از پروفسور مولانا

"امریکا شناسی ؛ فراز و فرود یک امپراتوری" نام کتاب مشهوری از پروفسور حمید مولاناست که تلاش دارد مخاطب خویش را به شناخت واقع بینانه ای نسبت به ایالات متحده آمریکا برساند. این کتاب در چنین مسیر ناهمواری به مراحل اوج و فرود این سرزمین و تفاوت بین آمریکا و آمریکایی‌ها بصورت ویژه می پردازد. نگارنده با توجه به تجربه پنجاه ساله ای که از زندگی درآمریکا دارد ویژگی های دولت و ملت آمریکا را در سه بخش این کتاب به رشته تحریر در آورده است.
١٣٩٦/٠٥/٢٥ - تعداد نظرات: ٠

تارنماها و رایانامه های مفید و مهم جهت استفاده مؤثر استادان

تارنماها و رایانامه های مفید و مهم جهت استفاده مؤثر استادان
١٣٩٦/٠٥/٢٥ - تعداد نظرات: ٠

شاخصه های تدریس از منظر استاد شهید مرتضی مطهری

مرحوم شهید استاد مطهری در کار تدریس به راستی هنرمندی کامل‌العیار بود. آن شهید والامقام با آنکه تحصیلات رسمی‌اش را در حوزه گذرانده‌ و به طور مستقیم در دانشگاه و مؤسسات آموزشی جدید تحصیل نکرده و شیوه‌های نوین آموزش را از استادی نیاموخته بود، اما آنچنان به کار تدريس تسلط داشت که گویی با آخرین شیوه‌ها و دستاوردهای روانشناختی آموزش و پرورش، در محضر بزرگ‌ترین اساتید این فن آشنا شده و روش تدریس خود را براساس کاوش‌های علمی آنان بنا نهاده است. وی شیفته‌ علم و دانش بود و به زیباترین وجه این شیفتگی را در نوشته‌هایش منعکس کرده بود. در واقع اگر کار معلم، تعلیم علم است، طبیعی است که او باید صمیمانه عاشق و شیفته علم باشد و این در صورتی میسر است که معلم ارزش کار خویش و ابعاد اثر وجودی خود و نقش «علم» را درعالم هستی بداند.
١٣٩٦/٠٥/٢٥ - تعداد نظرات: ٠

ویژه نامه دهه فجر 1393- کتاب «روزهای سخت» خاطرات هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه سابق آمریکا

انقلاب اسلامی ایران در طول سالیان حیات پربرکت و بالنده خویش فراز و نشیب های متعددی را پشت سر گذاشته است. موفقیت های بسیاری بدست آورده و با مخاطره های گوناگونی مواجه گردیده است. شناخت دقیق این انقلاب بدون توجه به شرایط پیرامونی آن و مقتضیات و الزامات آن اگر نگوییم غیر ممکن؛ بسی سخت و دشوار است. اکنون که در آستانه دهه فجر؛ سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران هستیم، می خواهیم از منظری دیگر انقلاب اسلامی ایران را مورد کنکاش و بررسی قرار دهیم. «روزهای سخت» خاطرات هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه سابق آمریکاست.
١٣٩٦/٠٥/٢٥ - تعداد نظرات: ٠

بيانات مقام معظم رهبري در ديدار با استادان دانشگاه ها به ضمیمه سخنرانی استادان منتخب دانشگاه ها در محضر رهبر معظم انقلاب- 93.4.11

این جلسه همواره یکى از شیرین‌ترین جلسات براى این حقیر است؛ هم به‌خاطر مطالبى که در اینجا گفته میشود - که غالباً مفید و داراى ژرف‌نگرى و پشتوانه‌ى فکرى و علمى است - و هم بیشتر از آن، به‌خاطر خودِ فضاى علمى جلسه. و اساساً هم هدف اصلى ما از این جلسه همین است که ما احترام و تکریم خودمان را نسبت به دانشمندان و علماى متعهّد - که بزرگ‌ترین ثروتهاى کشور هستند - به شکل نمادین در اینجا ابراز کنیم.
١٣٩٦/٠٥/٢٥ - تعداد نظرات: ٠

گزارش جزئیات ابلاغ پیام امام (ره) به گورباچف از زبان حضرت آیت الله جوادی‌آملی، و مرضیه دباغ

در آستانه سالروز رحلت حضرت امام خمینی (ره) نامه تاریخی ایشان به گورباچف بر آن شدیم تا به نقل جزئیات این سفر از زبان اعضای هیئت اعزامی بپردازیم.
١٣٩٦/٠٥/٢٥ - تعداد نظرات: ٠

اخلاق معلمي استاد شهيد مرتضی مطهری

بعضي از مقدس نماها و مدعيان تبليغ دين،‌ به نام دين، با همه چيز به جنگ برمي‌خيزند. شعار آنان، اين است که اگر مي‌خواهي دين داشته باشي، به همه چيز پشت پا بزن، گرد مال و ثروت نگرد، ترک حيثيت و مقام کن، زن و فرزند را رها کن، از علم بگريز که حجاب اکبر و مايه گمراهي است، شاد مباش و شادي مکن، از خلق بگريز و به انزوا پناه ببر و امثال اينها. بديهي است وقتي که مفهوم زهد، ترک وسايل معاش، ترک موقعيت اجتماعي، انزوا و اعراض از انسان‌هاي ديگر باشد، وقتي که غريزه جنسي، پليد شناخته شود و منزه‌ترين فرد را کسي بدانند که در همه عمر مجرد زيسته است، وقتي که علم، دشمن دين معرفي شود، و علما و دانشمندان به نام دين، در آتش افکنده شوند و يا سرهاشان زير گيوتين برود، مسلماً و قطعاً، مردم به دين بدبين خواهند شد. طرح چنين بحث‌هايي در زمان رژيم ستمشاهي، جوانان را حساس مي‌کرد و آنان را به فکر مي‌انداخت. اين، همان چيزي بود که ساواک از آن مي‌ترسيد. يکي از رفقاي استاد شهيد گفته است: روزي استاد شهيد، از دوران بازداشت خود به دست ساواک شاه براي اينجانب نقل مي‌کردند و مي‌گفتند: «فلان کس که از مقامات بالاي ساواک بود، به من گفت، شما دين را به صورت فکر به نسل جوان ارائه داده‌ايد. او با وحشت زياد اين حرف را مي‌زد».
١٣٩٦/٠٥/٢٥ - تعداد نظرات: ٠