اخبار ضيافت


برگزاري اولين دوره ضيافت انديشه استادان دانشگاه فرهنگيان آذربايجان شرقي

برگزاري مرحله نخست كارگاه دانش افزايي دانشگاه حضرت آيت الله العظمي بروجردي(ره) در سال 1396

برگزاري اردوي فرهنگي و تفریحی طرح ضيافت انديشه استادان دانشگاه پيام نور استان آذربايجان شرقي

برگزاري هم انديشي استادان دانشگاه پيام نور استان آذربايجان شرقي با موضوع «روشنفكري ديني»

برگزاري مراسم افتتاحیه اولین دوره طرح ضیافت اندیشه استادان دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی

برگزاری دو دوره ضيافت انديشه استادان دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب

برگزاری ضيافت انديشه اساتيد آموزشکده‌های سما استان خوزستان با عنوان كارگاه دانش‌افزایی «روشنفکری دینی سطح 1» در مشهد مقدس

برگزاري دوره ضيافت انديشه استادان دانشگاه آزاد تهران جنوب با عنوان اخلاق علمي و حرفه اي سطح 2

برگزاري طرح ضيافت انديشه استادان دانشگاه آزاد اسلامي واحد اميديه در سال 1396

برگزاري هفتمين دوره ضيافت انديشه اساتيد دانشگاههاي آزاد اسلامي استان اصفهان

 


برگزاري مراسم افتتاحیه اولین دوره طرح ضیافت اندیشه استادان دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی

شماره خبر : ٥٢٧٧٣٤ تعداد نمایش خبر:322 تاریخ درج خبر:1396/07/01

مراسم افتتاحیه طرح ضیافت اندیشه استادان دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی با حضور مسئولان دانشگاه و اساتید برگزار شد.

مراسم افتتاحیه طرح ضیافت اندیشه استادان دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی با حضور مسئولان دانشگاه و اساتید برگزار شد.
بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده طرح دانش‌افزایی اساتید و دوره‌های ضیافت اندیشه استادان روز شنبه مورخ 96/6/11 در دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی آغاز شد. این طرح با برگزاری مراسم افتتاحیه و با حضور رئیس محترم دفاتر نهاد رهبری دانشگاه‌های استان، ریاست محترم دانشگاه پیام نور استان و هیئت‌رئیسه دانشگاه و اساتید ثبت‌نام کننده در دوره  برگزار شد.

در ابتدای جلسه و پس از تلاوت قرآن و پخش سرود ملی، دبیر هم‌اندیشی دفتر نهاد رهبری دکتر حسین عباسی با عرض خیرمقدم به حضار و مدرس محترم دوره و تقدیر و تشکر از حضور و استقبال اساتید از برنامه‌های نهاد و تشکر از ریاست محترم دانشگاه به خاطر حمایت از برنامه‌های نهاد، با اشاره به اهداف اصلی دوره‌های ضیافت، گزارشی از فعالیت‌های دفتر هم‌اندیشی در سال‌های گذشته ارائه و موفقیت‌های کسب‌شده پرداخت. کسب رتبه برتر کشوری و رتبه‌های اول و دوم استانی در بین دانشگاه‌های استان و دانشگاه‌های پیام نور کشور ازجمله افتخارات دفتر هم‌اندیشی نهاد نمایندگی مقام معظّم رهبری در دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی است.

در ادامه جلسه، دکتر معصومی رئیس دانشگاه پیام نور استان با خیرمقدم گویی به اساتید شرکت‌کننده و مدرس دوره و تبریک اعیاد قربان و غدیر، هدف از هم‌اندیشی اساتید در موضوعات مختلف را بهره‌مندی از نظرات و دیدگاه‌های اساتید محترم بیان نمودند. ایشان ضمن تقدیر و تشکر از تلاش‌ها و زحمات مسئولان نهاد رهبری، اجرای برنامه‌های فرهنگی در دانشگاه پیام نور را در کنار فعالیت‌های آموزشی، از اولویت‌های این دانشگاه برشمردند. ایشان افزودند:
جای بسی خوشحالی است که برای چندمین سال پیاپی طرح ضیافت اندیشه در دانشگاه پیام نور استان برگزار می‌گردد و با استقبال بسیار بالای اساتید محترم مواجه هستیم. هدف از اجرای طرح ضیافت اندیشه، هم‌اندیشی اساتید در موضوعات مختلف و بهره‌مندی از نظرات و دیدگاه‌های اساتید محترم در مدیریت هر‌چه‌بهتر برنامه‌های آموزشی و فرهنگی می‌باشد.

نتایج این جلسات باید تبادل افکار و هم‌اندیشی در راستای حل مشکلات دانشگاه و جامعه باشد. به تعبیر مقام معظّم رهبری اساتید فرماندهان جنگ نرم هستند؛ لذا، باید خودشان را مسلح به ایمان کرده و به تقویت بنیه‌های دینی و فرهنگی بپردازند. امیدوارم در آستانه سال تحصیلی جدید بتوانیم قدمی را در این زمینه برداشته باشیم. تربیت نسل جوان به عهده شما اساتید بزرگوار می‌باشد و الآن جنگ، جنگ نرم است و استکبار جهانی به دنبال نفوذ از طریق جنگ نرم است.

ایشان با اشاره به فرمایش رهبری معظّم انقلاب درباره انقلابی ماندن دانشگاه‌ها گفت: یکی از راهکارهای انقلابی ماندن دانشگاه‌ها برگزاری همین جلسات هم‌اندیشی با موضوعات مرتبط با انقلاب است.
رئیس دانشگاه پیام نور استان گفتند:  اساتید دانشگاه به‌عنوان سنگربانان علم و دانش کشور محسوب می‌شوند و از اطلاعات خوبی برخوردار هستند. بی‌شک نتیجه این هم‌اندیشی‌ها تبادل افکار و گفتگوی صمیمانه اساتید در ارتقای سطح علمی دانشگاه ما تأثیر مثبتی خواهد داشت.

پس از صحبت‌های رئیس دانشگاه، حضرت حجت‌الاسلام‌والمسلمین خدیوی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظّم رهبری در دانشگاه‌های استان که میهمان ویژه این مراسم بود به ایراد سخن پرداختند.
حاج‌آقا خدیوی ضمن تبریک دهه امامت و ولایت  و عرض خیرمقدم خدمت اساتید محترم و مدرس دوره جناب آقای دکتر جوان آراسته از حمایت‌های هیئت‌رئیسه و دکتر معصومی از دفتر نهاد و دفتر هم‌اندیشی تقدیر و تشکر کرد و هدف از برگزاری طرح ضیافت اندیشه اساتید را گره‌گشایی از سؤالات و گره‌های فکری عنوان کرد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین خدیوی صحبت‌های خود را با آرمان‌گرایی شروع کرد. به این صورت که نگاه آرمانی، نگاه حداکثری به موضوعات است و الا آرمان‌گرا نیستیم. زمانی می‌شود آرمان‌گرایانه نگاه کرد که با عینک حداکثری نگاه کنیم.

نگاه ما به جریان غدیر، نگاه حداکثری و آرمان‌گرایانه است. غدیر یک شروعی است یک مبدائی است برای یک حکومت جهانی بر اساس همین مبدأ و اساس.
غدیر هم به گذشته ما مربوط است هم به آینده ما و هم به حال ما. غدیر مسیر حرکت ما را مشخص می‌کند. غدیر یک مسئله تاریخی نیست؛ بلکه، ما غدیر را فراتر از زمان و مکان نگاه می‌کنیم همین نگاه را درباره خود اسلام داریم. بنابراین، نگاه آرمانی، نگاه حداکثری است. درباره انقلاب هم همین نگاه حاکم است. نگاه، نگاه حداکثری است.

نگاه به مسئله علم در اندیشه انقلاب، نگاه حداکثری است، هم به خاطر خود علم و هم به خاطر اینکه علم علاوه بر دانش آموختن، مشکلات نظام و جامعه را حل می‌کند. علم می‌تواند حل‌کننده اصلی مشکلات علمی باشد. نگاه به دانشگاه، نگاه حداکثری است.

حضرت امام می‌فرمود: دانشگاه مبدأ همه تحولات کشور است. دانشگاه مرکز انسان‌سازی است و اگر دانشگاه اصلاح شود جامعه اصلاح می‌شود  این نگاه همان نگاه حداکثری است. مهم‌ترین عنصر در نهاد علم، عنصر استاد است. در نهاد علم نقش اصلی را استاد به عهده دارد نقش استاد برجسته از سایرین است.

این نوع نشست‌ها و این نوع جلسات باید در حد نگاه حداکثری باشد. نگاه ما به جلسات هم‌اندیشی همین نگاه حداکثری است.
ایشان ابراز امیدواری کردند در طی این جلسات بسیاری از سؤالات و نکته‌ها و گره‌های فکری باهم اندیشی استادان حل گردد.
در ادامه برنامه حجت‌الاسلام‌والمسلمین قشلاقی معاون دفتر نهاد رهبری دانشگاه پیام نور استان بعد از خیرمقدم گویی و تبریک دهه امامت و ولایت به تشریح جزئیات برنامه‌های آموزشی و فرهنگی طرح ضیافت اندیشه اساتید پرداخت.

ایشان افزودند امسال چهار دوره طرح ضیافت با موضوعات اندیشه سیاسی 3 و 4 و معرفت‌شناسی سطح 4 و اول تعلیم و تربیت سطح 3 برای اساتید محترم برگزار خواهد شد.

در کنار برنامه‌های آموزشی، برنامه‌های فرهنگی نیز برای دوره‌ها در نظر گرفته‌شده است.
- برگزاری جلسات هم‌اندیشی با موضوعات مرتبط با دوره‌ها؛
- برگزاری مراسم عبادی نماز جماعت و قرائت یک صفحه از کلام‌الله مجید
- برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی ویژه خانواده‌های محترم اساتید
- برگزاری جلسات دیدار با علما و خانواده محترم شهدا و ایثارگران
- برگزاری مسابقات ورزشی تنیس و تیراندازی و دارت و...
- برگزاری اردوی فرهنگی در انتها و اتمام دوره‌ها.

در بخش پایانی مراسم افتتاحیه نیز مدرس محترم دوره اندیشه سیاسی و مبانی انقلاب حقوق بشر جناب حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر جوان آراسته به معرفی اجمالی و سرفصل‌های دوره پرداختند.

 


خروج