اخبار ضيافت


برگزاري اولين دوره ضيافت انديشه استادان دانشگاه فرهنگيان آذربايجان شرقي

برگزاري مرحله نخست كارگاه دانش افزايي دانشگاه حضرت آيت الله العظمي بروجردي(ره) در سال 1396

برگزاري اردوي فرهنگي و تفریحی طرح ضيافت انديشه استادان دانشگاه پيام نور استان آذربايجان شرقي

برگزاري هم انديشي استادان دانشگاه پيام نور استان آذربايجان شرقي با موضوع «روشنفكري ديني»

برگزاري مراسم افتتاحیه اولین دوره طرح ضیافت اندیشه استادان دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی

برگزاری دو دوره ضيافت انديشه استادان دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب

برگزاری ضيافت انديشه اساتيد آموزشکده‌های سما استان خوزستان با عنوان كارگاه دانش‌افزایی «روشنفکری دینی سطح 1» در مشهد مقدس

برگزاري دوره ضيافت انديشه استادان دانشگاه آزاد تهران جنوب با عنوان اخلاق علمي و حرفه اي سطح 2

برگزاري طرح ضيافت انديشه استادان دانشگاه آزاد اسلامي واحد اميديه در سال 1396

برگزاري هفتمين دوره ضيافت انديشه اساتيد دانشگاههاي آزاد اسلامي استان اصفهان

 


برگزاري ضيافت انديشه استادان دانشگاه محقق اردبيلي در مشهد مقدس

تعداد نمایش خبر:104 تاریخ درج خبر:1396/05/01

به گزارش دفتر هم‌اندیشی استادان دانشگاه محقق اردبيلي، دومين دوره از ضيافت انديشه اساتيد دانشگاه با عنوان كارگاه دانش‌افزایی «معرفت‌شناسی- معناي زندگي» در مشهد مقدس برگزار شد.

به گزارش دفتر هم‌اندیشی استادان دانشگاه محقق اردبيلي، دومين دوره از ضيافت انديشه اساتيد دانشگاه با عنوان كارگاه دانش‌افزایی «معرفت‌شناسی- معناي زندگي» در مشهد مقدس برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین دكتر مدبر، مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري دانشگاه در مراسم افتتاحيه اين دوره، ضمن عرض خيرمقدم به اساتيد خاطرنشان كردند: تمام ميهماناني كه امام رضا عليه‌السلام دعوت مي‌كنند، طبق روايات متعدد، از طرف خود آن حضرت مورد استقبال قرار مي‌گيرند.
ايشان در ادامه بحث، دوره‌هاي ضيافت انديشه را يكي از مفيدترين دوره‌ها و جلسات دانستند و تصريح كردند: هر جلسه‌اي كه اعضاي آن با حضور قلب حاضر شوند آن جلسه بي‌نتيجه نخواهد بود كه اين دوره به بركت وجود امام رضا عليه‌السلام اين ويژگي را دارد. دكتر مدبر از منظر بزرگان دين به تشريح شاخصه‌هاي موفقيت در زندگي پرداختند و تصريح كردند: چنگ زدن به درگاه اهل‌بیت عليهم‌السلام و عدم دوری کردن از آن‌ها، انسان را به مقامي مي‌رساند كه نتيجه و ثمره آن موفقيت در زندگي است.

گفتني است اين دوره از ضيافت انديشه اساتيد به مدت ۷ جلسه16 ساعت در سالن اجتماعات هتل فردوسي با حضور استاد عبدالرسول مشكات عضو هيات علمي دانشگاه اصفهان برگزار شد. در اين كارگاه كه با عنوان «معرفت‌شناسی معمای انسان و معناي زندگي از منظر ديني و مقایسه آن با نگرش رايج در دوران مدرن»  برگزار شد، استاد مشكات با اشاره به‌ضرورت بازاندیشی در انسان‌شناسی به‌عنوان ضرورت عصر حاضر، ضمن  ارائه تصويري از انسان در نگاه وحياني ، به هدف و معناي زندگي در اسلام و مقايسه آن با انديشه و فرهنگ مدرن پرداخته و تبيين و تأمین پرسش‌های اصلي زندگي انسان معاصر را در سايه آموزه‌های ديني و سبك زندگي اسلامي دانستند. لازم به توضيح است كه اين دوره به روش كارگاهي برگزارشده و ضمن مشاركت استادان در بحث، در هر مرحله به سؤالات حاضرين پاسخ داده می‌شد.

 


خروج