اخبار ضيافت


برگزاري اولين دوره ضيافت انديشه استادان دانشگاه فرهنگيان آذربايجان شرقي

برگزاري مرحله نخست كارگاه دانش افزايي دانشگاه حضرت آيت الله العظمي بروجردي(ره) در سال 1396

برگزاري اردوي فرهنگي و تفریحی طرح ضيافت انديشه استادان دانشگاه پيام نور استان آذربايجان شرقي

برگزاري هم انديشي استادان دانشگاه پيام نور استان آذربايجان شرقي با موضوع «روشنفكري ديني»

برگزاري مراسم افتتاحیه اولین دوره طرح ضیافت اندیشه استادان دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی

برگزاری دو دوره ضيافت انديشه استادان دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب

برگزاری ضيافت انديشه اساتيد آموزشکده‌های سما استان خوزستان با عنوان كارگاه دانش‌افزایی «روشنفکری دینی سطح 1» در مشهد مقدس

برگزاري دوره ضيافت انديشه استادان دانشگاه آزاد تهران جنوب با عنوان اخلاق علمي و حرفه اي سطح 2

برگزاري طرح ضيافت انديشه استادان دانشگاه آزاد اسلامي واحد اميديه در سال 1396

برگزاري هفتمين دوره ضيافت انديشه اساتيد دانشگاههاي آزاد اسلامي استان اصفهان

 


برگزاری کارگاه آموزشی بررسی الگوی تهدیدات نوین در فضای مجازی در دانشگاه پيام نور كرمان

تعداد نمایش خبر:164 تاریخ درج خبر:1396/10/18

کارگاه آموزشی بررسی الگوی تهدیدات نوین در فضای مجازی با حضور دکتر جلالی رئیس سازمان فضای مجازی سراج کرمان با حضور اعضاء محترم هیئت علمی استان کرمان برگزار گردید .

کارگاه آموزشی بررسی الگوی تهدیدات نوین در فضای مجازی با حضور دکتر جلالی رئیس سازمان فضای مجازی سراج کرمان با حضور اعضاء محترم هیئت علمی استان کرمان برگزار گردید .


به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در این کارگاه دکتر جمالی با بیان تهدیداتی که از ناحیه فضای مجازی متوجه کشور است به بیان راه کارهای مقابله با این تهدیدات پرداخت.
ایشان گفت : بسیاری از جرائم اینترنتی و باج گیری های مجرمانه ناشی از قراردادن اطلاعات شخصی و خانوادگی در بستر اینترنت شکل می گیرد و افراد سود جو با بازسازی و دسترسی به این اطلاعات قربانیان زیادی میگیرند و ضمن سوء استفاده های مالی ، آبروی خانودگی افراد را خدشه دار می نمایند .
دکتر جلالی در تبیین لزوم آمادگی کشور برای نسل های بعدی اینترنت گفت :نسل های نوین اینترنت در راه است و لازم است دستگاههای مسئول کشور آمادگی لازم برای این امر را کسب نمایند .
ایشان با اشاره به اینکه شیوه های سلبی و فیلترینگ در آینده جایی برای عرضه نخواهد داشت، از لزوم تکمیل هر چه سریعتر شبکه ملی اطلاعات و منطبق بودن آن با نیازهای آینده کشور مبتنی بر فناوریهای روز دنیا به عنوان یک ضرورت انکار ناپذیر یاد کرد
ایشان در تبیین افزایش سواد رسانه ای همه آحاد جامعه و به ویژه برای نسل جوان کشور به لزوم تشکیل نهضت سواد رسانه ای در کشور اشاره کردند و گفتند اگر در اوایل انقلاب تشکیل نهضت سواد آموزی ضرورت داشت، امروز تشکیل نهضت سواد رسانه ای ضرورت دارد و بسیاری از مشکلات ناشی از آسیب های فضای مجازی، به دلیل نبود سواد رسانه ای است و تعداد زیادی از پرونده های پلیس فتا نیز به دلیل نبود اطلاعات کافی در استفاده صحیح از اینترنت و فضای مجازی تشکیل می شود .
مدیر موسسه سراج در بخش دیگری از صحبت های خود به دغدغه های رهبر انقلاب در خصوص فضای مجازی اشاره کردند و گفتند : رهبری دردیدار فعالان این عرصه به صراحت فرمودند :اینجانب از هر چه بگذرم از فضای مجازی نخواهم گذشت چرا که اینجا شده است قتلگاه نوجوانان و جوانان یا در فرمایش دیگری فرموده اند اهمیت فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی است  و همه این بیانات لزوم توجه جدی همه مسئولین به ویژه دست اندارکاران فرهنگی را به این امر مهم می رساند .

 


خروج