اخبار ضيافت


برگزاري اولين دوره ضيافت انديشه استادان دانشگاه فرهنگيان آذربايجان شرقي

برگزاري مرحله نخست كارگاه دانش افزايي دانشگاه حضرت آيت الله العظمي بروجردي(ره) در سال 1396

برگزاري اردوي فرهنگي و تفریحی طرح ضيافت انديشه استادان دانشگاه پيام نور استان آذربايجان شرقي

برگزاري هم انديشي استادان دانشگاه پيام نور استان آذربايجان شرقي با موضوع «روشنفكري ديني»

برگزاري مراسم افتتاحیه اولین دوره طرح ضیافت اندیشه استادان دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی

برگزاری دو دوره ضيافت انديشه استادان دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب

برگزاری ضيافت انديشه اساتيد آموزشکده‌های سما استان خوزستان با عنوان كارگاه دانش‌افزایی «روشنفکری دینی سطح 1» در مشهد مقدس

برگزاري دوره ضيافت انديشه استادان دانشگاه آزاد تهران جنوب با عنوان اخلاق علمي و حرفه اي سطح 2

برگزاري طرح ضيافت انديشه استادان دانشگاه آزاد اسلامي واحد اميديه در سال 1396

برگزاري هفتمين دوره ضيافت انديشه اساتيد دانشگاههاي آزاد اسلامي استان اصفهان

 


برگزاري «كارگاه سبك زندگي قرآني» براي استادان دانشگاه آزاد واحد قائم شهر

تعداد نمایش خبر:139 تاریخ درج خبر:1396/05/22

«كارگاه سبك زندگي قرآني» براي استادان دانشگاه آزاد واحد قائم شهر در مورخه 1396/2/5 برگزار گرديد. دکتر ابوالفضل بهرام پور مترجم و مفسر قرآن کریم با حضور درجمع استادان وفرهیختگان واحد قائم شهر در خصوص سبک زندگی قرآنی مطالبی بیان کرد وبا اشاره به آیه الم یعلم بان ا... یری گفت: بزرگترین مشکل یک انسان دراین است که خود را در محضر خداوند بزرگ نمی بیند.

«كارگاه سبك زندگي قرآني» براي استادان دانشگاه آزاد واحد قائم شهر در مورخه 1396/2/5 برگزار گرديد.
دکتر ابوالفضل بهرام پور مترجم و مفسر قرآن کریم با حضور درجمع استادان وفرهیختگان واحد قائم شهر در خصوص سبک زندگی قرآنی مطالبی بیان کرد وبا اشاره به آیه الم یعلم بان ا... یری گفت: بزرگترین مشکل یک انسان دراین است که خود را در محضر خداوند بزرگ نمی بیند.

بهرام پور گفت: اگر انسان در لحظه گناه و غفلت خود را در پیشگاه خداوند و در حضور او ببیند قطعاً سبک زندگیش اصلاح و اصول قرآنی را در آن پیاده خواهد کرد.

این مفسر قرآن با اشاره به این نکته که ما در مقابل دوربین مخفی خداوند قرار داریم اظهار کرد: انسان باید درک کند و با تمام وجودبچشد که عالم محضر و نگاه گاه خداست و یک لحظه نباید از نگاه او بیرون بنشیند.

بهرام پور گفت: اگر عالم دنیای کنونی و جوامع بشری صدای معارف غنی قرآن کریم و مکتب اهل بیت ع را می شنید و بکار می بست اکنون هیچ گونه مشکل و چالشی در بین موجودات پیدا نبود و تأکید کرد: باید کاری کنیم که احساس کنیم دائما در حضور خداوند هستیم.

بهرام پور شکر گزاری را بر دو نوع تقسیم کرد و گفت: یک شکر گذاری سطحی و زبانی است و دیگری به این صورت است که شکر نعمت را بصورت عملی بجا می آوریم و با یک نگاه عمیق و دقیق و با قلب شکر نعمت بجا می آوریم.

سید حسین ابراهیمیان سرپرست واحد قائم شهر نیز در این کارگاه کصم غیظ و عزت نفس را دو مشخصه سبک زندگی اسلامی از نگاه امام موسی کاظم ع عنوان کرد.

وی سپس به سفارشات امام موسی کاظم ع جهت کنترل خشم اشاره کرد وگفت: ایشان فرمودند: هرگاه متوجه شدید دارید عصبانی می شوید تغییر حالت دهید و با گفتن ذکر جلوی ظهور خشم را بگیرید.

سرپرست واحد قائم شهر با خود استدلال کردن و خوداری از بحث را از دیگر موارد کنترل خشم از منظر امام موسی کاظمع بیان کرد.

ابراهیمیان با اشاره به صفات رفتاری امام موسی ع گفت: ایشان برای کنترل خشم گفتند: با گرفتن وضو و نوشیدن یک لیوان آب سرد از خوردنی‌های محرک دوری‌کنید.

دیگران را همان‌طور که هستند دیدن ، تصور اینکه امروز ممکن است آخرین روز زندگی‌ات باشد، انتظار از همگان برای داشتن بهترین برخورد، پرهیز از حساسیت بیش‌ازحد در روابط با دیگران و به فضایل فروکشی خشم اندیشیدن از دیگر توصیه‌های امام موسی کاظم ع در خصوص کنترل خشم است.

 


خروج