هفدهمین همایش دبیران هم اندیشی دانشگاه های سراسر کشور

شماره خبر : ٥٤٧٣٢٨ تعداد نمایش خبر:234 تاریخ درج خبر:1397/09/28

http://hamandishi.nahad.ir/index.jsp?fkeyid=&siteid=742&fkeyid=&siteid=742&pageid=78154&newsview=547328

به مناسبت هفته وحدت حوزه و دانشگاه، هفدهمین همایش دبیران هم اندیشی دانشگاه های سراسر کشور با شعار هم اندیشی، «هم اندیشی، افق های پیش رو؛ دهه پنجم انقلاب اسلامی» در مشهد آغاز به کار می کند.

 

مرکز هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی در راستای انجام ماموریت های محوله در حوزه فرهنگی استادان دانشگاههای کشور برنامه های فاخر و ارزشمندی را در سالهای اخیر برنامه ریزی و اجرا نموده است شاخص ترین برنامه مرکز در دو حوزه برگزاری دوره های دانش افزایی که مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی جلسه شماره 679 مورخ 1389/10/14 می باشد و برگزاری نشست های هم اندیشی و امور فوق برنامه فرهنگی ویژه استادان دانشگاههای کشور می توان نام برد.

در سال 1397 تعداد 412 دوره های دانش افزایی در دانشگاهها برگزار گردیده و تعداد 8836 استاد در این دوره ها  شرکت نموده اند. تنوع دوره ها عبارتند از: 60 دوره تعلیم و تربیت، 72 دوره اندیشه سیاسی اسلام،  113 دوره اخلاق حرفه ای، 90 دوره معرفت شناسی اسلامی و  41 دوره غرب شناسی
و همچنین این مرکز افتخار دارد که برگی زرین از فعالیت های دفاتر هم اندیشی در سراسر کشور را که با اهتمام و حمایت های دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها انجام گردیده است جهت کمک به رشد و تعالی فضای فرهنگی در دانشگاهها به شرح ذیل اعلام نماید:

 در سال 1396 بیش از 2000 نشست هم اندیشی بین استادان دانشگاههای کشور با موضوعات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی و علمی برگزاری گردیده است.
همچنین 877 برنامه فرهنگی مانند اردوهای استادی، برنامه های ورزشی، دیدار باعلما ، دیدار با خانواده های شهدا و شرکت در امور خیریه  و ..... در سطح دانشگاههای کشور برگزارگردیده  است .

در زمینه هیات های مذهبی استادان نیز در 130 دانشگاه کشور هیات برای استادان  تأسیس شده که برخی از این هیأت ها به صورت هفتگی برنامه های قرآنی  و دینی برای اساتید برگزار می کنند. در حوزه فضای مجازی نیز با تشکیل 171 گروه و کانال در پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی ارتباط مناسب و خوبی جهت بهره برداری از این ظرفیت فراهم گردیده است در رویکرد های آینده مرکز هم اندیشی استادان در دهه پنجم انقلاب اسلامی مهمترین برنامه برگزاری نشست های تخصصی و کاربردی جهت ارائه راهکارها و کمک به فرایند تصمیم سازی دستگاهها اجرایی در دستور کار می باشد که امیدواریم حلقه اتصال دانشگاه در جهت رفع مشکلات کشور باشد.

 


خروج