نشست گفتگوی ماه اساتید معارف اسلامی دانشگاه های استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد

نشست گفتگوی ماه اساتید معارف اسلامی( گرایش انقلاب اسلامی) دانشگاه های استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد

نشست گفتگوی ماه اساتید معارف اسلامی( گرایش انقلاب اسلامی) دانشگاه های استان کهگیلویه و بویراحمد به همت معاونت آموزشی وپژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان کهگیلویه و بویراحمد  در 4 اسفند ماه با موضوع اهمیت انتخابات وتحلیل و بررسی انتخابات 1400 با حضور دکتر سهرابی ( مدرس نشست )برگزار شد.

دکتر سهرابی : اهمیت انتخابات ۱۴۰۰با توجه به اینکه نظام جمهوری اسلامی از ابتدا بر آرای مردمی و بر حمایت‌های بی‌دریغ توده‌های مردمی متکی بوده، حضور مردم در صحنه‌های مختلف از جمله انتخابات نقش بازدارنده در مقابل دشمنان و نقش تقویتی برای ارکان اداره‌ کننده کشور  خواهد داشت.
حضور هرچه بیشتر مردم در انتخابات باعث می شود هم اتکای حکومت و ارکان مختلف کشور بر آرای کشور بیشتر شود و هم نقش بازدارندگی در مقابل خطرات موجود در وضع پرآشوب منطقه‌ای داشته باشدو  می تواند نقش محافظتی در مقابل خطرات امنیتی و غیرامنیتی که ممکن است کشور را تهدید کند ایفا کند.
هرچقدر حضور مردم در انتخابات بیشتر باشد ضریب امنیتی کشور در مقابل تهاجم‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و غیره دشمنان بهتر خواهد بود.
دکتر سهرابی 2: به نظر من یکی از راهها مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰پرهیز از سیاه نمایی شرایط کشور می باشد . هر چند وجود برخی ازمشکلات به ویژه مشکلات اقتصادی ، گرانی ، تورم و نوسانات قیمت ها  قابل انکار نیست ، اما نامزدهای انتخاباتی و طرفداران آنان باید از سیاه نمایی و بزرگ نمایی مشکلات کشور و نادیده انگاشتن  اقدامات و عملکردهای مثبت پرهیز نمایند و با ارزیابی منصفانه و منطقی از شرایط کشور، برای برطرف شدن مشکلات چاره اندیشی نموده و برنامه روشنی ارایه دهند . به هر حال دولت های گذشته دارای نقاط ضعف و قوتی بوده اند که در ارزیابی وضعیت کلی کشور باید به مجموعه این نقاط توجه شود و برای برطرف نمودن نقاط ضعف و کاستی ها و تقویت نقاط مثبت راهکارهایی معرفی گردد .سیاه نمایی وضعیت کشور ضمن اینکه انگیزه مشارکت را در مردم کاهش خواهد داد . دانسته یا نادانسته حرکت درراستای اهداف دشمنان محسوب خواهد شد
دکتر فرح بخش: اساتید  گرامی
در *گروه  گفتگوی ماه*، در زمینه های زیر  بحث ادامه   دهید.
1️⃣ انتخابات ۱۴۰۰ ریاست جمهوری و شخصت های احتمالی 
2️⃣ تحلیل تطبیقی انتخابات  های گذشته
3️⃣ بررسی عملکرد کاندیداهای احتمالی
4️⃣ بررسی برنامه های ارائه شده توسط کاندیداهای دوره های گذشته
5️⃣ بررسی عملکرد دولت های گذشته و دولت کنونی
6️⃣ ارائه پیشنهادات و راهکار هایی که مربوط به انتخابات ۱۴۰۰ است
7️⃣ بررسی شاخص های یک انتخاب اصلح برای ریاست جمهوری
8️⃣ بررسی چالش ها، تهدید ها و فرصت های  مرتبط با انتخابات ریاست جمهوری  در ایران

خرسندیم که با مشارکت فعال و سازنده خود ما را همراهی بفرمایید.کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *