«تبیین نقش و جایگاه بانوان در دفاع مقدس» موضوع نشست هم‌انديشي استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه

نشست هم‌انديشي استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه، در مورخه 1398/07/07 در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه با حضور سرکار خانم نجمه کرمی، معاونت فرهنگی حوزه علمیه حضرت زهرا برگزار گردید.

خانم کرمی از اساتید برجسته حوزه علمیه در جلسه ای که با عنوان تبیین نقش و جایگاه  بانوان در دفاع مقدس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه  در روز یکشنبه 7مهر 98 با حضور کارکنان و اساتید خانم واحد برگزار شده بود، با تفسیر آیه 51 سوره مائده و تبیین معنی و مفهوم کلمه اولیاء در قران کریم و مفهوم و مصداق آن در جامعه امروز پرداخت.

سپس به تفسیر آیات مربوط به ارتداد در قرآن و معنی و مفهوم انواع ارتداد از جمله ارتداد ملی، فطری و فرهنگی اشاره نموده، مصداق های آنها را متناسب با شرایط جامعه امروز مورد بحث و بررسی قرار دادند. همچنین به جایگاه ارزشی حجاب و زن در جامعه اسلامی و نکوهش استفاده ابزاری غرب از زن پرداختند. ایشان فرمودند: در زمان جاهلیت زنان آزاد حجاب داشتند و کنیزان اجازه حجاب  بستن نداشتند و این نشان از عزت زن دارد. درحالی که گاهی دیده میشود جایگاه ها تغییر کرده و به اسم تمدن حجاب  کمرنگ شده  یا برداشته می شود.

کلمات کلیدی